6. 1. - Let´s dance

7. ledna 2007 v 11:08 | Blackie |  <Everyday feelings>
V kině měli dávat Let´s dance, romantický film se spoustiu tance, tak jsem se rozhodla, že ho prostě musím vidět =D Nakonec jsem se stavila za Terkou, a dohodli jsme se, že pojedem spolu (Marét i Zuzinka jsou nemocný) takže jsem měla být v 17:00 u ní, její mamka nás měla odvézt tam,a moje potom zpátky... Strašně jsme se těšily, film měl Být vážně super... Taky že byl!! Hrozně se mi zalíbil hlavní hrdina (hrál ho Ch. Tatum)... Rebel z chudinské čtvrti... Nejdřív takovej tuctovej kluik ale tancoval fakt pěkně. Postupně se mi líbil víc a víc =D Děj filmu... Asi znáte, né? (sepsaný mnou, nic okopírovaného =D) Nora - dívka studující elitní uměleckou školu a Tyler Gage - rebel z chudinské čtvrti... → video z filmu

On a jeho dva černošští kamarádi (mimochodem sourozenci - Mak a Skinny)
se jednou rozbitým oknem dostanou právě do té elitní školy, kde studuje Nora. Protože elý živto vyrustali v chudinské čtvrti, mají vztek na tyhle "zazobané" děti... Rozmlatí jejich sál... Hluk uslyší nějáký hlídač, chytně Tylera a ten poručí Makovi a Skinnymu utéct... Hlídač ho dovede na policii, soud jako trest udělí 200 hodin veřejných prací právě na Marylandské umělecké škole. Tyler se jde dohodnout s ředitolkou... Ta mimo jiné řekne, že žáci této školy získávají stipendia, cena za opravu rozbitého sálu stojí tolik, co jedno stipendium.. "
Právě jste připravil jednoho žáka o budoucnost" Tylere musí každý den po škole docházet do této školy a pomáhat školníkovi... Umívat okna, stírat podlahy... Jednou pro něj přijede Mak se Skinnym, začnou tancovat jejich styl... Street dance... Nora ho uvidí ze školní chodby, chvíli ho upřeně pozoruje, a potom si jí on všimne... Nora se rychle schová, ale Tyler už jí stejně viděl.. Nora má na absolventském koncertě tančit a s Andrewem, jenže ten si vyvrkne kotník... Myslí, že by jí mohl pomoci její přítel - Brett. Jenže ten to omíne s tím, že ted má šanci prorazit (zpívá), a musí do toho dát všechno nemá čas na tancování. Musí sehnat někoho, s kým by mohla trénovat. Uspořádá konkutŕz s lidmi z mladších ročníků, jenže nikdo nevyhovuje. (Jedna z nejlegarčnějších scém filmu) Jeden ji neuzvedne, druhej ji neudrží při otočce... Vše to s pobaveným výrazem sleduje Tyler, který v sále zrovna zmývá okna... Když vypadnou všichni účastníci, přistoupí k Noře, a řekne "Já to zvládnu!" Nora ho odmítne... Tyler řekne, že ví, že ho tenkrát viděla jak tancoval. Pak odchází. Nora mu řekne, aby počkal. Rozběj´hne se k němu se slovy "Chyť mně" Tyler ji chytí.
Nora s ním začne počítat. Cvičí spolu každý den, ona ho učí kroky. Když to oznamuje ředitelce, ta to nejprve nechce povolit, ale po chvíli přesvědčování, řekne, že pokud Nora nemá jinou možnost... Tyler díky tancování nestíhá přátelé. Makovi a Skinnymu chybí na každém basketbalovém zápase, nechodí ani na párty... Jdnou za ním Makjede do školy, kde pracuje. Uvidí ho tancovat s Norou. Urazí se. Tyler se mu to snaží vysvětlit, jenže všechno je marné. Takže všechne svůj čas věnuje tancování. Jednou ho Nora vezme na své oblíbené místo, místo, kde je ohromný rozhled. Vypráví mu, že tam vymyslela celou choreografii. Původně měla být pro víc lidí. Pro několik páru, které by se postupně přidávali... "Proč to tak neuděláš?" Ptá se Tyler. "Neznám olik dobrých lidí, co by to dokázali..." Odpoví Nora. Potom tam sppolu tancují, Nora Tylerovi ukazuje, všechny prvky, jak co myslela...
Druhý den ji čeká překvapení.. Tyler sehnal dobré druháky a prváky, s kterými nakonec secvičí úžasnou skaldbu.
Mezitím se Nora rozešla s Brettem. Když mu totiž navrhli smlouvu, přijal ji, i když se tím vykašlal na svého kamaráda, který mu celou dobu pomáhaal. Podepsal ji jen za sebe. Nora se kvůli tomu s ním oozejde.
Když spolu byli jednou v klubu (i s přáteli)
šli potom ven, k vodě. Tam se poprvé líbali. Od té doby byli pořád spolu, bylo jim spolu hezky... Vždycky si dali pusu když dotančili..
Dokonce už byli spolu i u Nory doma, kde mu ukazovala fotky z dětsví, a on se tam potkal s její matkou. Tyler si uvědomuje, že to je to, co chtěl dělat. Žádá ředitlku o studium na její škole. Odpovídá, že musí vědět, že tio opravdu chce, aby mu to umožnila.
Koncert se blíží. Nora se už kdysi dohodla s matkou, že pokud na absolventském koncetrě nezíská angažmá, pojede studovat na univerzitu. Proto se Nora snaží dát do toho všecho.. Jednou když s Tylerem a celou skupinu secvičují, vrátí se Andrew. Že už by s tou nohou mohl tancovat. Tyler se naštve, protože Nora se ho nensnaží zadržet. Tyler se nakonec usmíří s Makem. Jednou se dohodnou, že zase spolu po dlouhé době pojedou k Omarovi na párty. Makova a Skinnyho matka jim řekne, že Skinny musí zůstat doma. Jenže on potom neposlechne, a uprostřed noci se ta,m stejně vydá. Mak ho vyžene, at okamžité pádí domů. Skinny se cítí uraženě, a tak ukradne auto (s Makem a Tylerem to dělali už tolikrát..) Jenže to auto patří P.J.(takovej nepsanej černošskej šéf.. Každej se ho bojí..) Dojede o5 k Omarovi, a tam volá na Maka. Ten vyleze ven, jenže v tu chvíli přijede P.J., a toho, kdo mu ukradl auto zastřelí několika ránama.... Skinny umíra Makovi v náručí.... Všichni mu jdou na pohřeb... Tyler se o jednoho kamaráda dozví, že Andrew netancuje, a Nora je úplně sama..Když je večer absolventského koncertu, poprosí Maka, jestli by ho nedovazl na to místo, kde se koná. Tam rtychle hledá Noru.
Asi 10 minut před jejím vystoupením se jí omluví, a chce to tancovat s ní. Zeptá se ho, jestli si pamatuje kroky.. Řekne, že by je nazapomněl, ani kdyby chtěl... "Tancujeme s Tylerem a původní choreografii" zavolá na všechny... Ostatní tanečníci se radují... Vstioupí na pódium....
A nakonec se políbí... Jedna ženská nabízí Noře angažmá, a ptá se na Tylera. Ředitelka odpovídá: "Tenhle chlapec k nám příští týden nastupuje do školy"
Vážně skvělej film, moc se mi líbil!! Ale napsat tenhle textík mi dalo dost práce.... =D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 katka katka | Web | 7. ledna 2007 v 11:43 | Reagovat

souhlasim,je to moc povedený,takový pohodový a zábavný tenhle film!

2 Aduschka Aduschka | Web | 7. ledna 2007 v 15:08 | Reagovat

Ahoj hlásni pls na blogu o nej časák,dík moc:-))Máš mooc pěkný blog

3 werushka werushka | Web | 7. ledna 2007 v 20:50 | Reagovat

hm tak jo nalákala jsi mě zajdu si na něj nebo půjčím :)

4 Lenushka Lenushka | Web | 7. ledna 2007 v 22:16 | Reagovat

no já tenhle film schánim všude.. u nás v kině už ho nedávaj. a videu sem ho ještě neviděla.. chjoooo

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama